Tanács adások, kérések

A Metabond termékekkel és olajakkal kapcsolatos témák

Tanács adások, kérések

HozzászólásSzerző: Mester » 2010.10.01. 18:31

Sziasztok!

Bocsánat, hogy így bele kontárkodom a fórumotokba, csak nem találtam megfelelő topikot a kérdésemnek, így gondoltam nyitok egyet, amit mindenki tud bátran használni a termékekkel kapcsolatos kérdésekhez, illetve tanácsadási kérdésekre.
Mester

Re: Tanács adások, kérések

HozzászólásSzerző: Mester » 2010.10.01. 18:39

meg is ragadnám akkor a "tollat", hogy leírjam a tüneteket:
- motorkerékpár, tehát motorolajban fürdő váltóról, illetve tengelykapcsolóról beszélünk
- olajfogyasztás jelentős (1000km / kb. 1 liter)
- olaj feltöltési mennyisége olajcsere után 2 liter

Ebben kérem a segítséget, vajon a Metabond Old Special vajon tud segíteni az olaj fogyasztás csökkentésében?
Aggódásom legfőképpen a tengelykapcsolóra vonatkozik, mivel motor olajjal egyben fürdő.

Segítséget megköszönve!
Mester

HozzászólásSzerző: metacs » 2010.10.01. 19:43

Szia! Németh Attila vagyok. Eddigi tapasztalataink alapján a tengelykapcsoló továbbra is megfelelően fog működni a METABOND használatával együtt, ugyanis nem fém-fém surlódás biztosítja az erőátvitelt. Ha az olajfogyasztás kopásokból eredő rendellenesség, akkor vélhetően az általad kiválasztott Old Special hatásos segítséget jelent számodra. Jó motorozást kívánok.
metacs

HozzászólásSzerző: Mester » 2010.10.07. 08:13

Köszönöm a segítséget! Ha a kipróbálás mellett döntök akkor beszámolok a tapasztalatokról.
Felhasználási javaslat hozzá esetleg?
Szárazra bontott blokk esetén (gyári adat szerint) 2,4 liter olaj szükséges a blokkba, általában 2-2,5 között szokott belemenni az olajcserekor. Nem tudom mitől van különbség, mivel az olajszűrő ugyan az, csak az olaj típusa változik.
Gyárilag előírt olajjal öntsem fel, vagy vastagabbal?
Mester

HozzászólásSzerző: metacs » 2010.10.16. 17:41

Szerintem nem szükséges vastagabb olajat használnod az Old Special mellé. 1 l olaj fél dl metabond. Sikeres használatot kívánok.
Az olajak töltése inkább tömegben történik, így a térfogatváltozást kismértékben befolyásolja a sűrűség. Szerintem ez lehet az általad tapasztalt eltérés.
Németh Attila
metacs

HozzászólásSzerző: metacs » 2010.10.16. 17:41

Szerintem nem szükséges vastagabb olajat használnod az Old Special mellé. 1 l olaj fél dl metabond. Sikeres használatot kívánok.
Az olajak töltése inkább tömegben történik, így a térfogatváltozást kismértékben befolyásolja a sűrűség. Szerintem ez lehet az általad tapasztalt eltérés.
Németh Attila
metacs

abbahagyás

HozzászólásSzerző: guszesz » 2010.10.16. 20:14

Helló! Az lenne a kérdésem hogy a metabond gold adalék használatának abbahagyása okoz e valamilyen károsodást problémát a motorban? Az autó egy 1,6 os lacetti 2004 es évjáratú 130000 kmet futott. Semmi baja nincs a motornak nem ezért kezdtem el használni. 3 olajcserénél használtam ez 30000km a következő cserénél már nem szeretném használni anyagi okok miatt.
guszesz

HozzászólásSzerző: gastheking » 2010.10.30. 07:03

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a vw polomhoz vettem egy flakon metebod goldot, még az olajcsere előtt állok , még nem bontottam ki az üveget, de azért átlátszik és a flakon tartalma olyasmi mint a tej. Ez a polikerámiától ilyen, vagy nem ilyennek kellene lenni? Csak azért kérdezem, mert még nem volt dolgom a termékkel és az interneten található kísérletekben amit az olajhoz töltenek az olyan mint maga az olaj (mármint színre, igaz ott a c és az m terméket láttam és a goldról nem találtam ilyet), ez meg mint a tej persze attól kicsit sárgább.

üdv.

Gábor
gastheking

HozzászólásSzerző: metabondmiki » 2010.10.31. 11:16

Szia guszesz!
Sajnálom, hogy abbahagyod a Metabond használatát. A motornak semmilyen gondot nem fog okozni, ha nem lesz benne. Kb. 2 olajcsere ciklus kell, mire a felnemesített felület lekopik és a motor olyan ütemben fog elhasználódni, mint a Metabond használata előtt. Ezt észre fogod venni a motor viselkedésén.
Üdv metabondmiki
metabondmiki

HozzászólásSzerző: metabondmiki » 2010.10.31. 11:23

Szia gastheking!
A Metabond gold színe a polikerámiától lesz fehéres. Amennyiben a flakont nem mozgatod, akkor a polikerámia leül a doboz aljára. Ilyenkor, ha óvatosan félre billented, akkor sárgás színű folyadékot láthatsz a belső, záró műanyagnál (olyat, mint a kísérletnél). Ha felrázod, a polikerámia összekeveredik a Metabonddal és ismét fehéres színe lesz. A polikerámia a leülepedés után nem tud összeállni, mert minden részecskének azonos a töltése, ezért taszítják egymást. Így nem tud kárt okozni az olajfuratokban sem (nem tömíti el).
Üdv Miklós
metabondmiki

Következő

Vissza: Metabond termékek/olajak